Zaznacz stronę
doglovin    

Gdyby Pani Barbara Gawlikowska-Mika pisała blog o swoich psach, chętnie dołączyłabym go do naszej społeczności doglovin’. Pani Barbara napisała książkę pod tytułem „Pies ze schroniska? A może dwa?”, w której relacjonuje wspólne życie z dwoma suczkami adoptowanymi z krakowskiego schroniska.

Koro i Roro

W pierwszej części książki autorka wprowadza nas w swoje codzienne życie z psami. Opowiada historię adopcji Roksy i Kory. Przedstawia sytuacje jak suczki reagują podczas wspólnych spacerów, jazdy samochodem czy wizyty u weterynarza. A także jak sobie radzą z innymi futrzastymi domownikami – kotami.

Autorką zabawnych ilustracji do książki "Pies ze schroniska? A może dwa?" jest Małgorzata Mika

Okiem psa

Każdą opowieść napisaną przez autorkę kończy podsumowanie z punktu widzenia suczki, której ta opowieść dotyczy. Sytuacja opisana okiem psa jest oczywiście bardziej obiektywna 😉

„Wrr, wrr, znowu pańcia pomyliła kierunki na spacerze. Pokazywałam jej, że mamy iść do domku, a ona nic, tylko do weterynarza. I po co? Zawsze tam jest tłum innych psów i kotów i tylko niepotrzebnie go powiększamy. No bo pańcia zawsze bierze nas razem. A teraz mówiła, że trzeba nas zaszczepić, żebyśmy nie były chore. Przecież się nie przeziębiamy, mamy swoje futerka i jesteśmy zawsze grzeczne.”

Jak to bywa na wakacjach…

Druga część książki to zapiski ze wspólnych wakacji z psami. Autorka wraz z rodziną i psami co roku spędza wakacje w innym zakątku Polski. Odwiedzili Bieszczady, Dolny Śląsk, Warmię i Mazury, a także różne miejsca nad Bałtykiem.
Miło się czyta, że ktoś ma podobne preferencje w wyborze miejsc wakacyjnych i sposobu spędzania wolnego czasu. Znalazłam również wspólne miejsce, które odwiedziliśmy. Moje psy biegały tymi samymi ścieżkami co Roksa i Kora.

Warto przeczytać?

Myślę, że czytelnicy doglovin’ chętnie sięgną po tą książkę, ponieważ znajdą w niej podobieństwa do sytuacji, które przeżywają ze swoimi psami. Na pewno znajdą się też tacy, którzy podyskutowali by z autorką o niektórych aspektach opisanej codzienności. Jestem ciekawa Waszych opinii.

Książkę znajdziesz w swojej ulubionej księgarni